2010 FIFA World Cup - schedule of village idiot televised matches
click the reserve to email us about reserving our private dining room at no cost, for up to 30 people.
Please reference the date and time you would like to book in your email - Or call 323-655-3331.

SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
vi guy
All times are
Pacific Daylight Time
June 8 9 10
11
7:00am
South Africa v Mexico
reserve

11:30am
Uruguay v France

reserve
12
7:00am
Argentina v Nigeria
reserve

11:30am
England v USA

reserve
13
7:00am
Serbia v Ghana
reserve

11:30am
Germany v Australia

reserve
14
7:00am
Japan v Camaroon
reserve

11:30am
Italy v Paraguay

reserve
15
7:00am
Ivory Coast v Portugal
reserve

11:30am
Brazil v North Korea

reserve
16
7:00am
Spain v Switzerland
reserve

11:30am
South Africa v Uruguay

reserve
17
7:00am
Greece v Nigeria
reserve

11:30am
France v Mexico

reserve
18
7:00am
Slovenia v USA
reserve

11:30am
England v Algeria

reserve
19
7:00am
Ghana v Australia
reserve

11:30am
Camaroon v Denmark

reserve
20
7:00am
Italy v New Zealand
reserve

11:30am
Brazil v Ivory Coast

reserve
21
7:00am
Chile v Switzerland
reserve

11:30am
Spain v Honduras

reserve
22
7:00am
Mexico v Uruguay
France v South Africa
reserve

11:30am
Nigeria v South Korea

Greece v Argentina
reserve
23
7:00am
Slovenia v England
USA v Algeria
reserve

11:30am
Ghana v Germany

Australia v Serbia
reserve
24
7:00am
Slovakia v Italy
Paraguay v New Zealand
reserve

11:30am
Denmark v Japan

Camaroon v Netherlands
reserve
25
7:00am
Portugal v Brazil
N. Korea v Ivory Coast
reserve

11:30am
Switzerland v Honduras

Chile v Spain
reserve
26
Round of 16 begins:
7:00am
1A v 2B - match (49)
reserve

11:30am
1C v 2D - (50
)
reserve
27
Round of 16:
7:00am
1D v 2C - (51)
reserve

11:30am
1B v 2A - (52)

reserve
28
Round of 16:
7:00am
1E v 2F - (53)
reserve

11:30am
1G v 2H - (54)

reserve
29
Round of 16:
7:00am
1F v 2E - (55)
reserve

11:30am
1H v 2G
- (56)
reserve
30 July 1

2
Quarterfinals:
7:00am
w53 v w54 - (57)
reserve

11:30am
w49 v w50
- (58)
reserve

3
Quarterfinals:
7:00am
w52 v w51 - (59)
reserve

11:30am
w55 v w56
- (60)
reserve
4 5 6
Semi Finals:
11:30am
w58 v w57 - (61)
reserve
7
Semi Finals:
11:30am
w59 v w60 - (62)
reserve
8 9 10
Third Place Match:
11:30am
L61 v L62 - (63)
reserve

11
FINAL:
11:30am
w61 v w62 - (64)
reserve